Curs de perfecționare postuniversitară, cu tema: „Boala arterială periferică a membrelor inferioare - de la screening la diagnostic și tratament”

2 mai 2019

Colegiul Județean al Medicilor Buzău organizează curs de perfecționare postuniversitară, cu tema: „Boala arterială periferică a membrelor inferioare - de la screening la diagnostic și tratament”, care va avea loc în data de 5 iunie 2019 între orele 14:30-16:30 în Sala Amfiteatru a Muzeului Județean Buzău.

Cursul este creditat EMC de către Colegiul Medicilor din România, participanții primind diploma de absolvire cu creditele aferente.

Participarea la curs este gratuită și în limita locurilor disponibile.

Înscrierile pentru participare la curs se fac la sediul Colegiului Județean al Medicilor Buzău până la data de 25 mai 2019.

Coordonatorul cursului este doamna Conf. Univ. Dr. Camelia Diaconu (UMF Carol Davila București) - medic primar Medicină internă și Cardiologie, Spitalul Clinic de Urgență Floreasca, Președintele Uniunea Medicală Balcanică.

PREȘEDINTE
COLEGIUL JUDEȚEAN AL MEDICILOR BUZĂU